Saltkar Kina Qianlong (1736-95)
Valmis
2013-11-21
216733
| Korkein tarjous | 5 600 SEK |
| Arviointi | 7 000 SEK |
SALTKAR, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose, konturerad form, "double peacock", motiv av dubbla påfåglar samt blommor, längd 9 cm
Nagg