Kontorsstol Myggan Arne Jacobsen för Fritz Hansen

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKRIVBORDSSTOL på hjul, Arne Jacobsen, Fritz Hansen, modellnummer 310, förkromat underrede på hjul, sits i teak, märkt FH DENMARK, höjd 84 cm
HISTORIK: Modellen kallas även "Myggan"

Fanérskador, plastkåpa saknas under stolen, ersatt med läderskoning, slitage

216956

2013-11-22