Anna Castelli hurtsar/nattduksbord
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HURTSAR, 1 par, 1960-70-tal, "Componibili", Anna Catelli-Ferrieri för Kartell, plast, etikett Husqvarna (SINJET), på hjul, höjd 50, 37,5x37,5 cm,
Tillverkade av Husqvarna Borstfabrik som hade licens på att tillverka dessa från italienska Kartell.
Slitage, repor
217122
2013-11-25