Askar och urna
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 200 SEK
TUSCHASKAR, 4 st, keramik, Japan, ASKAR, 2 st lack resp mässing, Japan samt MINIATYRFIGURINER, 3 st, URNA, glaserad keramik, Kina, 1800-tal, reliefdekor, höjd 2-17 cm, förgylld saltsked i silver 1800-talets mitt medföljer
Slitage, lackask med avslag
217280
2013-11-25