Askar och urna

Askar och urna
Askar och urna
Askar och urna
Askar och urna
Askar och urna
Askar och urna

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TUSCHASKAR, 4 st, keramik, Japan, ASKAR, 2 st lack resp mässing, Japan samt MINIATYRFIGURINER, 3 st, URNA, glaserad keramik, Kina, 1800-tal, reliefdekor, höjd 2-17 cm, förgylld saltsked i silver 1800-talets mitt medföljer

Slitage, lackask med avslag

217280

2013-11-25