Axel Einar Hjorth tillskrivet biblioteksbord
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BIBLIOTEKSBORD, tillskrivet Axel Einar Hjorth, ek, benställningen med svarvad och skuren dekor, brickmärkt Nordiska Kompaniet, två iläggsskivor, höjd 73, 160 x 75, total längd 290 cm
Dekorelement med skador, slitage
217308
2013-11-27