2 handlingar med Gustav IV Adolfs namnteckning

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUSTAV IV ADOLF (2 st) (1778-1837) kung av Sverige 1792, avsatt 1809, därefter tog han namnet överste Gustafsson.

2 egenhändigt undertecknade handlingar, en daterad Helsingborg 16 augusti 1805, 2 sidor i folio (ett papperssigill löst), den andra daterad Beckaskog 4 oktober 1805, omfattar 3 sidor i folio.

Proveniens: Skottorps slott.

217371

2013-12-16