2 handlingar med Gustav IV Adolfs namnteckning
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUSTAV IV ADOLF (2 st) (1778-1837) kung av Sverige 1792, avsatt 1809, därefter tog han namnet överste Gustafsson.
2 egenhändigt undertecknade handlingar, en daterad Helsingborg 16 augusti 1805, 2 sidor i folio (ett papperssigill löst), den andra daterad Beckaskog 4 oktober 1805, omfattar 3 sidor i folio.
Proveniens: Skottorps slott.
217371
2013-12-16