2 handlingar undertecknade av Adolf Fredrik

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ADOLF FREDRIK (2 st) (1710-1771), kung av Sverige 1751.
2 egenhändigt undertecknade handlingar, den ena daterad 4 april 1749 ??, omfattande 3 sidor i folio., den andra Stockholm i rådskammaren 29 maj 1755, 2 sidor i folio. Båda med papperssigill. Delvis nötta med revor i vikning och i marginalerna, liten pappersförlust.

Proveniens: Skottorps slott.

217376

2013-12-16