Halda herrfickur

Halda herrfickur
Halda herrfickur
Halda herrfickur
Halda herrfickur

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

HALDA FICKURFABRIK, herrfickur, märkt i verk/urtavla/boett, förgyllt 19´´´ V-verk, ankargång, slät boett av guld 18 k stämplad U6 (1898), HH (Henning Hammarlund, verksam 1888-1914), nr 10036, diameter 49,5 mm

217440

2013-11-24