Undertecknat av A. F. Munch och Chapman m.fl.

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MUNCH, ADOLF FREDRIK (1749-1831), Gustav III:s gunstling.
Egenhändigt skriven och undertecknat memorial, daterad Karlskrona den 3 januari 1790. 1 sida i oktav. Något nött.
Även undertecknat av CHAPMAN, FREDRIC HENRIK AF (1721-1808), skeppsbyggmästare, viceamiral.

Proveniens: Skottorps slott.

217575

2013-12-16