Undertecknat av A. F. Munch och Chapman m.fl.
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MUNCH, ADOLF FREDRIK (1749-1831), Gustav III:s gunstling.
Egenhändigt skriven och undertecknat memorial, daterad Karlskrona den 3 januari 1790. 1 sida i oktav. Något nött.
Även undertecknat av CHAPMAN, FREDRIC HENRIK AF (1721-1808), skeppsbyggmästare, viceamiral.
Proveniens: Skottorps slott.
217575
2013-12-16