Ljusstakar 1800-tal

Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, Mathias Norling (verksam 1828-1852), Jönköping, godronnerad ljuspipa, kvadratisk bas med dekor av girlanger, kulfötter, höjd 10,5 cm

Skador, repor, bucklor, en med blylagning vid stam

217651

2013-11-28