Burkar i tenn

Burkar i tenn
Burkar i tenn
Burkar i tenn
Burkar i tenn

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BURKAR, 2 st, tenn, 1800-tal, hexagon resp oktagon form, reliefdekor, en bär datering 1838, höjd 18-26 cm

Slitage, bucklor, mindre burks dekor sannolikt senare tillkommen

217702

2013-11-28