Teset och fat i tenn

Teset och fat i tenn
Teset och fat i tenn
Teset och fat i tenn
Teset och fat i tenn
Teset och fat i tenn
Teset och fat i tenn

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TESET, 4 dlr, tenn, Edvin Ollers, 1930-tal, märkt Gjutet tenn Ollers, bestående av: tesil med kopp, sockerskål, fat, gräddkanna, höjd 5-10 cm TALLRIK, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1931/32, diameter 21 cm

Bucklor, slitage, repor

217745

2013-11-28