Fritiof Schüldt oljemålning
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SCHÜLDT, Fritiof (1891-1978): Porträtt av Fru Gertrud Rydbeck-Olson, signerad, olja på duk, 79x62 cm,
PROVENIENS: Direktör Gösta Olsson, Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm
UTSTÄLLD: Parisutställningen 1929, Samlarnas Utställning, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1937
217807
2013-12-01