Flickdocka för franska marknaden
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BISKVI FLICKDOCKA, Tyskland, omkring 1900-tal, rörligt huvud, märkt 136, insatta fasta bruna ögon s.k. "paperweight" i glas, blond mohairperuk, kulledad kropp i trä och massa, längd 60 cm
Öronen med smärre nagg, kroppen med slitage och smärre skador
217871
2013-11-30