Olof Arborelius oljemålning
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARBORELIUS, Olof (1842-1915): Rastande hästar, monogramsignerad OA, olja på duk, 60x90 cm
Utställd: Olof Arborelius minnesutställning, Nationalmuseum 1943, nr 191, ägare Herr Algot Fr Nordlind, Stockholm
217920
2013-12-01