Yrjö Kukkapuro "Saturnus" bord och soffa
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
YRJÖ KUKKAPURO, "Saturnus", bord och soffa, Haimi, Finland 1960-tal, stomme i glasfiberarmerad plast, stoppad sits i oxblodsröd canvas, bordet etikettmärkt HAIMI Made in Finland Design Yrjö Kukkapuro, bordets höjd, 46, 58 x 58 cm, soffans höjd 76 cm, soffan sammansatt av 3 st. fåtöljer
Ett antal skruvar för ihopfästning saknas, smärre slitage
218011
2013-11-29