Yrjö Kukkapuro "Saturnus" bord och soffa

Yrjö Kukkapuro
Yrjö Kukkapuro
Yrjö Kukkapuro
Yrjö Kukkapuro
Yrjö Kukkapuro
Yrjö Kukkapuro
Yrjö Kukkapuro
Yrjö Kukkapuro

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

YRJÖ KUKKAPURO, "Saturnus", bord och soffa, Haimi, Finland 1960-tal, stomme i glasfiberarmerad plast, stoppad sits i oxblodsröd canvas, bordet etikettmärkt HAIMI Made in Finland Design Yrjö Kukkapuro, bordets höjd, 46, 58 x 58 cm, soffans höjd 76 cm, soffan sammansatt av 3 st. fåtöljer

Ett antal skruvar för ihopfästning saknas, smärre slitage

218011

2013-11-29