Ljusplåtar 1 par senbarockstil

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSPLÅTAR, 1 par, 17/1800-tal, senbarockstil, driven och punsad dekor, spår av förgyllning, rullad kant, rik dekor av vegetativa ornament samt fågel, höjd 40,5 cm

Renoverade, kompletterade, bristningar/hål, senare ljusarmar med pipor

218173

2013-11-30