Hokusai e-hon
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOK - HOKUSAI, Katsushika (Japan 1760-1849), One hundred views of Mount Fuji, vol I, 1834, 31 enkel och dubbelsidiga träsnitt, signerad Gakyo Rojin Manji, 18x12,5 cm, bokstorlek 23x16 cm
Proveniens: Jan Post
Omslaget med slitage
218251
2014-03-16