Hokusai e-hon

Hokusai e-hon
Hokusai e-hon
Hokusai e-hon
Hokusai e-hon
Hokusai e-hon
Hokusai e-hon

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BOK - HOKUSAI, Katsushika (Japan 1760-1849), One hundred views of Mount Fuji, vol I, 1834, 31 enkel och dubbelsidiga träsnitt, signerad Gakyo Rojin Manji, 18x12,5 cm, bokstorlek 23x16 cm
Proveniens: Jan Post

Omslaget med slitage

218251

2014-03-16