Kuniyoshi träsnitt

Kuniyoshi träsnitt
Kuniyoshi träsnitt
Kuniyoshi träsnitt
Kuniyoshi träsnitt

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Ichimura Uzaemon XII as Azuma no Yoshirô i Go hiiki yakko no konoshita på teater Ichimura, juli 1840, signerad Ichiyusai Kunioshi ga, obanformat 37x25 cm, oramad
Proveniens: Jan Post

Marginalskador och förstärkningar

218311

2014-03-16