Skålar tekannor i porslin Kina

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLAR, 2 st, TEKANNOR, 2 st, VAS, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i emaljfärger, skålarnas höjd 6,5-7 cm

Mindre skålfat, en större tekanna samt vas med skador

218430

2013-12-02