Kuniyoshi träsnitt

Kuniyoshi träsnitt
Kuniyoshi träsnitt
Kuniyoshi träsnitt
Kuniyoshi träsnitt

Klubbat för:

4 200 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Tokiwa-gozen fleeing with her children through the snow, ur Stories of wise and virtuous women, signerad Ichiyusai Kunioshi ga, utgivare Iba-ya Sensaburô ca 1841-42, oban 35,5x24 cm, i passpartout
Proveniens: Jan Post

Kuntoraportti

Små hål, fläckar

218492

Päivämäärä:

2014-03-16