Hiroshige träsnitt

Hiroshige träsnitt
Hiroshige träsnitt
Hiroshige träsnitt
Hiroshige träsnitt

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Osaka, Ajikawa guchi, ur Famous harbours of Japan, signerad Hiroshige ga, utgivare Marusei omkring 1840, oban 22,5x35,5 cm, oramad i passpartour
Proveniens: Jan Post

Små hål, fläckar, kantförstärkt med silkespapper, marginalskador o lagningar

218501

2014-03-16