Hiroshige träsnitt
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Osaka, Ajikawa guchi, ur Famous harbours of Japan, signerad Hiroshige ga, utgivare Marusei omkring 1840, oban 22,5x35,5 cm, oramad i passpartour
Proveniens: Jan Post
Små hål, fläckar, kantförstärkt med silkespapper, marginalskador o lagningar
218501
2014-03-16