Kuniyoshi träsnitt

Kuniyoshi träsnitt
Kuniyoshi träsnitt
Kuniyoshi träsnitt
Kuniyoshi träsnitt

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Sagi-no-Ike Heikuro brottas med en pyton, kapitel 31 ur Japanese and chinese comparisons for the chapters of Genji, signerad Ichiyusai Kunioshi ga, utgivare Ise-Yoshi 1855-56. obanformat 36x25 cm, oramad i passpartout, Proveniens: Jan Post

Marginalskador, förstärkt med rispapper

218606

2014-03-16