Kuniyoshi träsnitt
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Sagi-no-Ike Heikuro brottas med en pyton, kapitel 31 ur Japanese and chinese comparisons for the chapters of Genji, signerad Ichiyusai Kunioshi ga, utgivare Ise-Yoshi 1855-56. obanformat 36x25 cm, oramad i passpartout, Proveniens: Jan Post
Marginalskador, förstärkt med rispapper
218606
2014-03-16