Skänkskåp Dalarna 1800-tal
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KRONSKÅP, 1800-tal, Dalarna, krön med bemålad datering 1807, kurbitsmålat, ovandel med invändig hyllinredning och skedhylla, originallås och lådor, höjd ca 187 cm, 2 nycklar med bälteskrok medföljer
Slitage, brännmärke, underdel saknar lås
218665
2013-12-02