Kuniyoshi

Kuniyoshi
Kuniyoshi
Kuniyoshi
Kuniyoshi

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): A picture of sunrise at Susaki on New Year´s day, ur Famous views of the eastern capital, signerad Ichiyusai Kuniyoshi ga, utgivare Kaga-ya Kichibei 1834, oban 23x32,5cm, oramad i passpartout
Proveniens: Jan Post

Små hål, fläckar, marginalförstärkningar

218712

2014-03-16