Relieffer skuren ek

Relieffer skuren ek
Relieffer skuren ek
Relieffer skuren ek
Relieffer skuren ek

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RELIEFFER, 2 st, 1800-tal eller äldre, gotiska motiv med evangelister, skuren ek, 54x27 cm
PROVENIENS: Konstnären Julius Kronbergs hem i gåva av Lunds domkyrka efter utfört arbete

Skador och sprickor

218723

2013-12-15