Bord Louis XV-stil
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DAMSKRIVBORD, 1800-talets slut, Louis XV-stil, etikettsmärkt G Walerius/ Stockholm, fanér i mahogny, konturerad och dekorskuren sarg med lådor, på hjultrissor, höjd ca 79, 100x65 cm
Nyckelskyltar saknas, skiva med missfärgning/fläckar, skivans inlägg med slitage/skada
218900
2013-12-04