Bord Louis XV-stil

Bord Louis XV-stil
Bord Louis XV-stil
Bord Louis XV-stil
Bord Louis XV-stil
Bord Louis XV-stil
Bord Louis XV-stil
Bord Louis XV-stil
Bord Louis XV-stil
Bord Louis XV-stil
Bord Louis XV-stil
Bord Louis XV-stil
Bord Louis XV-stil

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

DAMSKRIVBORD, 1800-talets slut, Louis XV-stil, etikettsmärkt G Walerius/ Stockholm, fanér i mahogny, konturerad och dekorskuren sarg med lådor, på hjultrissor, höjd ca 79, 100x65 cm

Nyckelskyltar saknas, skiva med missfärgning/fläckar, skivans inlägg med slitage/skada

218900

2013-12-04