Alfred Helberger oljemålning

Alfred Helberger oljemålning
Alfred Helberger oljemålning
Alfred Helberger oljemålning
Alfred Helberger oljemålning
Alfred Helberger oljemålning
Alfred Helberger oljemålning

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

HELBERGER, Alfred Hermann (1871-1946): Vinterlandskap, monogramsignerad AA, olja på duk, 84x104 cm,
Etikett på spännram: Der Senator für Volksbildung, Berlin

Färgbortfall, tryckmärke

219331

2013-12-10