Matskedar silver 1700-tal
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 200 SEK
MATSKEDAR, 6 st., silver, bl a Stephan Halling, Örebro 1785, Lars Engström, Malmö 1778, Joachim Niclas Segebaden, Jönköping 1777, Erik Wibeck, Borås 1753, vikt ca 282 g
Skador, slitage, ägarinitialer
219435
2013-12-06