Matskedar silver 1700-tal

Matskedar silver 1700-tal
Matskedar silver 1700-tal
Matskedar silver 1700-tal
Matskedar silver 1700-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

MATSKEDAR, 6 st., silver, bl a Stephan Halling, Örebro 1785, Lars Engström, Malmö 1778, Joachim Niclas Segebaden, Jönköping 1777, Erik Wibeck, Borås 1753, vikt ca 282 g

Skador, slitage, ägarinitialer

219435

2013-12-06