Matskedar silver 1700-tal

Matskedar silver 1700-tal
Matskedar silver 1700-tal
Matskedar silver 1700-tal
Matskedar silver 1700-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 800 SEK

MATSKEDAR, 8 st., silver, bl a Christian Rothe, Karlskrona 1780, Jakob Lampa, Johan Stras, Eneroth, Fredrik Petersson Ström, Stockholm 1772, 1781, 1797, 1781, Olof Yttraeus, Uppsala 1786, några med fiolskaft, vikt ca 434 g

Skador, slitage, ägarinitialer

219488

2013-12-06