Poul Kjaerholm "PK-22" fåtöljer 1 par
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, "Pk-22", Poul Kjaerholm. E. Kold Christensen, Danmark, modellen formgiven 1955, mattpolerat stål, sitsar klädda i svart skinn, märkta E. Kold Christensens, höjd 70 cm
Slitage, skinnet med mindre skador
219503
2013-12-06