Fickur 18 k guld 1800-tal

Fickur 18 k guld 1800-tal
Fickur 18 k guld 1800-tal
Fickur 18 k guld 1800-tal
Fickur 18 k guld 1800-tal
Fickur 18 k guld 1800-tal
Fickur 18 k guld 1800-tal
Fickur 18 k guld 1800-tal
Fickur 18 k guld 1800-tal

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FICKUR, 18 k guld, 1800-tal, M.J Tobias, Liverpool, England, ankargång, emaljtavla, graverad bakboett, räfflad kantdekor, 15 jewels, diameter 49 mm, totalvikt 73 g, nyckel och etui medföljer

Tavla med emaljskada, boett med slitage, ej funktionstestad

219511

2013-12-05