Pokal silver 1800-tal

Pokal silver 1800-tal
Pokal silver 1800-tal
Pokal silver 1800-tal
Pokal silver 1800-tal
Pokal silver 1800-tal
Pokal silver 1800-tal

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

POKAL, silver, Petter Plantin, Visby 1823, svisselerad blom-och bladdekor samt rosettgirland, delvis invändigt med förgyllning, höjd 22 cm, vikt ca 358 g

Fot sannolikt omarbetad

219519

2013-12-06