David Blomberg bord Nordiska Kompaniet 1913

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORD, sannolikt David Blomberg, Nordiska Kompaniet 1913, rund skiva i hamrad koppar, stomme i alm med skuren dekor, brickmärkt AB NORDISKA KOMPANIET STOCKHOLM C?, R6405, höjd 62, diameter 74 cm
PROVENIENS: Graninge stiftsgård. Byggnaden uppfördes efter Ferdinand Bobergs ritningar 1909.

Slitage

219551

2013-12-07