David Blomberg bord Nordiska Kompaniet 1913
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, sannolikt David Blomberg, Nordiska Kompaniet 1913, rund skiva i hamrad koppar, stomme i alm med skuren dekor, brickmärkt AB NORDISKA KOMPANIET STOCKHOLM C?, R6405, höjd 62, diameter 74 cm
PROVENIENS: Graninge stiftsgård. Byggnaden uppfördes efter Ferdinand Bobergs ritningar 1909.
Slitage
219551
2013-12-07