Einar Forseth oljemålning
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FORSETH, Einar (1892-1982): "Kung gyllene Strå - För Svenska Handels Banken", signerad och daterad Forseth, utförd 1957, olja på papper på pannå, 119x65 cm,
PROVENIENS: Konstnärens familj
Skador
219668
2013-12-17