Teservis i glas

Teservis i glas
Teservis i glas
Teservis i glas
Teservis i glas
Teservis i glas
Teservis i glas

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TESERVIS, 14 dlr, glas, Wilhelm Wagenfeld för Schott & Gen Mainz Jenaer Glas, formgivet under 1930-talet, bestående av: 12 tekoppar med fat, tekanna (1,5 l), mjölkkanna (0,4 l), tekannans höjd 15 cm

Fat med smärre nagg

219675

2013-12-07