Einar Forseth blandteknik
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FORSETH, Einar (1892-1982): "Industrichefen-Axel Ax:son Johnson, 1910-1988", signerad och daterad Forseth 1965, detaljstudie till väggmålning Södra Latins Läroverk, blandteknik på papper, 44x36 cm
PROVENIENS: Konstnärens familj
Skador
219708
2013-12-17