Ljusstakar tenn
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, sengustavianska, tenn, fyrstämplade, Eric Petterson Krietz (1753-95) änka, Stockholm, 1801, lösa manschetter, höjd ca 29 cm
Slitage, smärre bucklor, en fot ojämn, bristning, en manschett med bristningar
219733
2013-12-07