Ljusstakar tenn

Ljusstakar tenn
Ljusstakar tenn
Ljusstakar tenn
Ljusstakar tenn

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, sengustavianska, tenn, fyrstämplade, Eric Petterson Krietz (1753-95) änka, Stockholm, 1801, lösa manschetter, höjd ca 29 cm

Slitage, smärre bucklor, en fot ojämn, bristning, en manschett med bristningar

219733

2013-12-07