Einar Forseth blyerts

Einar Forseth blyerts
Einar Forseth blyerts
Einar Forseth blyerts
Einar Forseth blyerts

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FORSETH, Einar (1892-1982): "Mälardrottningen", skiss till utsmyckning av Gyllene salen, Stockholms Stadshus, signerad E Fo, märkt 1920-21, blyerts, 45x37,5 cm, uppklistrad på kartong, oramad
PROVENIENS: Konstnärens familj

Skador, veck

219815

2013-12-17