Mirian Vanio oljemålning
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 000 SEK
VAINIO, Miriam (1915-1977): "Gruvan", signerad och daterad Miriam Vainio -63, olja på duk, 66x42 cm
PROVENIENS: Färg och Form,
UTSTÄLLD: Riksförbundet för bildande konst, utst 274 Traditionoch experiment
219948
2013-12-07