Herrfickur Ulysse Nardin
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ULYSSE NARDIN, herrfickur, omkring 1910-tal, märkt i verk/urtavla/boett, förgyllt 19´´´ verk nr 115454, ankargång, sekundvisare, slät savonettboett av guld 14 k, diameter 53,5 mm, total vikt 115 g
220381
2013-12-12