Einar Forseth skisser
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FORSETH, Einar (1892-1982): (3) Skisser/förslag till glasmålningar i S:ta Maria Kyrka - Helsingborg, signerad och daterad E Forseth, blandteknik, 58x22, 43x60 samt 69x37 cm, oramade
PROVENIENS: Konstnärens familj,
Skador, veck
220636
2013-12-17