Lampor av hatstands 1800-tal
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPOR/PERUKSTOCKAR, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, polykrom dekor med motiv av figurscener med tiger och fabeldjur, höjd inklusive skärm 55 cm
Sprickor, nagg och glasyrslitage samt smärre bränningsdefekter
220794
2013-12-11