Brosch armring 18 k guld 1800-tal
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BROSCH, ARMRING, 18 k guld, Dahlgren & Co, Malmö 1875 resp. 1878, dekor med svart emalj och orientpärlor, total vikt ca 63,5 g, i originaletui
Emalj med smärre slitage, armring med bucklor, säkerhetskedja med spår av lödning vid fäste (etui by
221075
2013-12-16